Raport o sprzedaży lekarstw w polskich aptekach

Kategorie Zdrowie i uroda0 Komentarzy
system zarządzania apteką

Wciąż borykamy się z brakiem poszczególnych medykamentów na rynku. Pacjenci nie mogą wykupić danych lekarstw ani ich odpowiedników, bowiem dane specyfiki są niedostępne.

W walce z hurtowym wywozem polskich, refundowanych leków, nasz rząd ustanowił ustawę, która nakazuje punktom aptecznym, hurtowniom leków oraz przy szpitalnym oddziałom aptecznym codzienne raportowanie sprzedaży z apteki. Jest to co prawda kolejny obowiązek nałożony na przedsiębiorców ale daje on konkretne informacje o obecności leków na rynku sprzedaży.
Punkty sprzedaży leków każdego dnia składają swoje raporty do Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi.

Obowiązek taki wystąpił w kwietniu 2019. ZSMOPL ma być jednym z narzędzi walki z odejściem zbyt dużej ilości lekarstw z polskiego rynku. Za błędne i fałszywe raportowanie są nakładane na dane apteki wysokie kary.  Cały system raportowania i informowania o poszczególnych lekach w aptekach jest bardzo dobrze rozwinięty. Wszystkie punkty sprzedające medykamenty mają dostęp do rozszerzonej i pełnej informacji o występowaniu lekarstw w danych miejscach. Sprawdź koniecznie raportowanie sprzedaży z apteki – rsa24.pl

Natomiast całą kontrolę nad rynkiem farmaceutycznym, w naszym kraju, sprawuje inspekcja farmaceutyczna. Co jakiś czas apteki i inne punkty apteczne zostają poddane odpowiednim kontrolom. Wszelkie raporty z tego rodzaju działań są ściśle sprawdzane z codziennymi raportami danych aptek. Wszystkie te działania nie dają gwarancji, że leki od razu pojawiają się na rynku i są w każdej chwili dostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *