Królowa wśród kwiatów – róża

Kategorie Dom i rodzina0 Komentarzy
roze pnace sie po tarasie drewnianej altany

Wraz z żoną od lat prowadzimy ogródek działkowy. Mniejszą połowę powierzchni naszej działki zajmuje trawa. Kolejny niedużych rozmiarów kawałek ziemi mamy uprawny, taki dla rozrywki. Mamy tam posadzone kilka krzaków pomidorów, kilka sadzonek ogórków, trochę fasolki szparagowej, rzodkiewki, buraczki. Jednak prawdziwą naszą miłością są róże. To one zajmują pozostałą część terenu, zdobiąc przy tym całe obejście, a nawet altankę, na której rosną nam róże pnące.

Niestety ku naszej przykrości, tej zimy trzy najpiękniejsze róże zmarzły i musieliśmy zakupić nowe sadzonki róż. Wybór jak zwykle padł na krzewy róż z profesjonalnej szkółki róż. Razem z małżonką starannie je posadziliśmy, według instrukcji, którą podał nam pracownik szkółki. Wszelkie starania nie poszły na marne, gdyż róże nie dość, że się doskonale przyjęły to jeszcze odwdzięczyły się pięknymi kwiatami w kolorze jasno różowym i czerwonym.

Przy wejściu oraz na jednej ścianie altany mamy posadzone kupione w tej szkółce – https://hyzowie.com/19-roze-pnace – róże pnące, które opierają się na specjalnych pergolach, wykonanych osobiście przeze mnie. Następnie idąc wzdłuż alejki, boki mamy osadzone w róże wielkokwiatowe. Niesamowite jest to, że jeden krzak róży może mieć takie duże pąki, a następnie kwiaty. W czasie, gdy wszystkie na raz się rozwiną widnieje na nim jeden, wielki poszczególne kwiaty, układające się w całość wyglądają wspaniale, a do tego ten aromatyczny zapach.

Przyznaję, jesteśmy miłośnikami róż, ale oprócz róż nasz ogród jest przyozdobiony także innymi roślinami. Myślę jednak, że uroku róż, żadna inna roślina, żaden inny kwiat, nie jest wstanie przeskoczyć. Jesteśmy w nich zakochani, jak Mały Książę w swojej różyczce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *