Jeśli rożek dla niemowląt to jaki?

Kategorie Dom i rodzina0 Komentarzy
dziecko

Rożek dla niemowląt jest częstym wyposażeniem wyprawki. Bywa używany przy karmieniu dziecka czy usypianiu. Noworodki lubią, gdy jest ciepło i przytulnie, a otulanie daje im poczucie bezpieczeństwa i stwarza warunki podobne do tych w łonie matki.

Kupując rożek dla noworodka warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.
Po pierwsze, mamy do wyboru rożki usztywniane i miękkie. Te usztywniane mają dodatkową kieszonkę na wkład kokosowy lub piankowy, dzięki czemu łatwiej jest trzymać dziecko na rękach. Usztywnienie jednak nie może być zbyt twarde. Rożek bez usztywnienia pozwala na szczelniejsze otulenie dziecka.

Po drugie, istotna jest grubość i wielkość rożka. Grubsze rożki zazwyczaj przeznaczone są na okres zimowy. Warto jednak pamiętać, że używa się ich w ciepłym mieszkaniu, a na spacerze można dziecko otulić standardowym śpiworkiem do wózka. Jeśli chodzi o wielkość to najczęściej rozmiary rożków wynoszą 75×75 cm alb 80×80 cm. Nie ma sensu kupować większych na zapas, ponieważ po dwóch – trzech miesiącach dziecko z niego wyrośnie.

Po trzecie, jakie zapięcie rożka wybrać? Najlepiej zdecydować się na rzepy albo troczki, bo w obu przypadkach możemy swobodnie regulować rożek. Należy unikać zatrzask, bo nie zapewniają regulacji przy otulaniu dziecka.
Po czwarte, z jakiego materiału powinien być uszyty rożek dla noworodka? Musi być przede wszystkim wysokiej jakości. Sztuczna domieszka może powodować przegrzanie i powstanie potówek na ciele dziecka. Dobry materiał nie będzie podrażniał ani uczulał delikatnej skóry. Oczywiście im milszy w dotyku tym szybciej maluch się w nim utuli.
Zanim dokonamy wyboru rożka dla niemowląt, sprawdźmy czy tkanina jest bezpieczna i posiada odpowiednie certyfikaty.

Warto odwiedzić: https://szwalniasnow.pl/kategoria-produktu/rozki-beciki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *