Escape room, czyli pokój pełen zagadek

Kategorie Podróżowanie0 Komentarzy
escape room stylizowany na wiezienie

Ostatnimi czasy, bardzo popularną rozrywką stał się escape room lub inaczej mówiąc pokój zagadek. Takich miejsc tworzy się coraz więcej, ponieważ jest na to gigantyczny popyt. No dobrze, ale czym właściwie jest escape room i na czym polega cała frajda związana z pokojem zagadek? Już Wam to wytłumaczę.

Otóż w grze escape game chodzi o to, że grupa osób, zazwyczaj jest ich około pięciu, zostaje zamknięta w pomieszczeniu i musi rozwiązać szereg różnego rodzaju zagadek, aby móc opuścić pokój zagadek. Niby banalne prawda? Jednak nie do końca. Oczywiście są różne poziomy trudności i to, jak szybko uda nam się opuścić escape room lub czy w ogóle tego dokonamy, zależy od tego jak skomplikowany escape room wybierzemy.

Na duży plus zasługuje fakt, że pokoje zagadek mają bardzo zróżnicowane klimaty jeśli chodzi o ich urządzenie. Najczęściej możemy spotkać się z pomieszczeniami aranżowanymi na szpitale psychiatryczne, więzienia, bunkry czy nawet hostele.

Jak się okazuje, jest wiele osób (szczególnie w największych miastach jak Kraków), dla których maratony po pokojach zagadek, stały się ogromną pasją, w związku z czym potrafią one przemierzać taki Kraków wzdłuż i wszerz, aby odwiedzić wszystkie możliwe lokale i każdy jeden escape room jaki te posiadają. Z reguły jeden lokal to mniej więcej pięć różnych pokoi zagadek.

Miłośnicy pokoi zagadek uwielbiają dzielić się wrażeniami jakie daje konkretny escape room. Co ciekawe są również takie osoby, które aby odwiedzić dobry escape room wybierają się na drugi koniec Polski czy nawet za granicę. Czy zapewnienie sobie tego typu rozrywki jest drogie? Otóż zależy, jak na to patrzeć. Oczywiście wiadomo, że im więcej osób, lecz nie więcej niż dziesięć (bo tyle mieszczą przeważnie największe escape roomy) wynajmie pokój, tym koszt będzie mniejszy, bo rozłoży się na kilku uczestników. Jednak uogólniając, ceny zaczynają się od około 100 złotych za escape room. Na przykład najtańszy escape room w Lost Room Kraków – zobacz tutaj: http://www.lostroom.pl/ – kosztuje 95 złotych za grupę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *