Czy suknia ślubna koniecznie musi być biała?

Kategorie Ślub i wesele0 Komentarzy
suknia ślubna

Dawniej nikt nie pomyślałby nawet o tym, że Panna Młoda może założyć na siebie sukienkę w kolorze innym niż biały. Gdyby kilka lat temu przyszła żona pojawiła się na własnym weselu w błękitnej czy chociażby beżowej kreacji, od razu zostałaby skrytykowana przez swoją rodzinę, znajomych czy nawet najbliższych przyjaciół. Biel jest kolorem czystości, a jako że ślub mogły wziąć dawniej wyłącznie dziewice, dla nich ta barwa była po prostu zarezerwowana.

Na szczęście czasy się zmieniają i prawdziwej rewolucji uległa nawet moda ślubna, w której teraz pojawiają się elementy wykonane z materiałów o najróżniejszych i najdziwniejszych odcieniach kolorystycznych. Na pewno żadna Panna Młoda nie popełni gafy, jeśli klasyczną biel zastąpi nieco innym, aczkolwiek również jasnym kolorem – beżem bądź odcieniem kości słoniowej czy błękitem. Wciąż są to barwy klasyczne i bardzo eleganckie. Szukając jednak o wiele bardziej niecodziennych czy wręcz ekstremalnych rozwiązań, wystarczy spojrzeć na to, jakie suknie ślubne proponują projektanci swoim klientkom na lato/wiosnę 2018. Otóż większość z nich zawiera pewne czarne elementy, które przejawiają się w postaci pasków, kokard czy kwiatków.

Białe suknie ślubne powoli zaczynają wychodzić z mody. Oczywiście niektóre kobiety wciąż nie wyobrażają sobie, że w dniu wesela mogłyby założyć na siebie coś innego, jednak nowoczesne panie chętnie skorzystają z zupełnie innych rozwiązań. Dla nich taka kreacja ozdobiona czarną, gigantyczną kokardą może być zdecydowanie najpiękniejszym ubraniem, jakie byłyby w stanie sobie tylko wyobrazić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *